תפריט נגישות

דבר ראש העיר

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות

משפחות שכולות יקרות.

אין לי תרופה לרפא את השכול ואין בי מילים כדי לנחם.

אך יש לי בשורה גדולה ובתוכה מעט נחמה.

שישים שנים מיום היווסדה של העיר שדרות, לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, זכינו להקים את הבית הזה. בית "גל-עד לזכרם", במקום הזה, נשמר את זיכרון הנופלים, מעשיהם וגבורתם, נסיבות נפילתם, בהכרת משפחתם וחבריהם ומעל לכל, בזיכרון אישיותם של הנופלים.

בית "גל-עד לזכרם" בשדרות הוא גל-עד ואות זיכרון, הוא הבית של משפחות הנופלים, חללי צה"ל ומערכות הביטחון ונפגעי פעולות האיבה. המקום הזה ישמש כתובת ובית לכל בני משפחת הנופלים, שאיבדו את יקיריהם.

הבית הזה הוא שלכם ובשבילכם. כאן יהיה מרכז הקשר למשפחות השכולות, כאן, יתקיימו ימי עיון, דיונים וסמינרים שתכליתם לזכור ולהזכיר את הנופלים הקדושים.

בית שיעניק קורת גג מאוחדת למשפחת השכול. באי הבית החדש ייחשפו לשמות הנופלים, לתמונותיהם, לסיפוריהם ולחיים שהותירו מאחור כשהזמן עצר בעבורם מלכת. אנו גאים בכם על עמידתכם האיתנה בצל אובדן היקר לכם מכל. אנו מחזקים אתכם וכואבים את כאבכם. במותם, ציוו לנו יקיריכם את החיים. נפילתם תלמד את הדורות הבאים את דרך הרעות, את המסירות הגדולה ואת הערבות האינסופית שלהם למען בני עמם. צוואתם ומורשתם של יקירכם - יקירנו, מאירה את הדרך בה אנו פוסעים ומתקדמים אל עתיד טוב יותר.

כאן נזכור ונזכיר את שישים ושישה חיילים וחיילות, שוטרים ושוטרות, אנשי ונשות כוחות הביטחון, החירום וההצלה. ואת עשרים ושלושה נפגעי פעולות האיבה שנפלו בגבורה מפעולות הטרור ובמתקפות על העיר.

אין ולא יכול להיות תגמול. אך המעט, שאנו החיים יכולים לגמול לנופלים - הוא הזיכרון ההולך אחריהם ואיתנו. מעשיהם וחייהם מדברים יותר מאלף מילים. לפיכך חובה עלינו, החיים, לתעד את מהלך חייהם ומעשי גבורתם כדי שייוודעו ויונחלו לנו החיים ולדורות הבאים.

מי ייתן ויתקיימו בנו דברי הנחמה של הנביא ישעיהו: "ולא ישמע בה עוד קול בכי וקול זעקה". (ישעיהו נ"ו, ט"ז).

מי ייתן ולא נדע עוד צער ושכול ובנחמת ציון וירושלים תנוחמו.

שלא נדע עוד צער ושכול, ושיהא זכרם של הנופלים נצור וחקוק בליבנו לעד.

שלכם תמיד באהבת אמת ובהערכה עמוקה וכנה,

אלון דוידי
ראש העיר
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה